SILKARSTONE - Mermer, Mozaik ve Lamine Doğal Taş | ‘’Çiçek Patlaması’’ Mozaikleri

Blog

‘’Çiçek Patlaması’’ Mozaikleri

Adam Nathaniel Furman, Londra'daki doğum merkezini "çiçek patlaması" mozaikleriyle aydınlatıyor. Hastanenin resmi hayır ve bağış kurumu, hastane personelini motive ettiği ve hastaların psikolojik, fiziksel, klinik sonuçlarını olumlu yönde etkilediği gerekçeleriyle yaratıcı projeleri ve sanat programlarını destekliyor.  Bundan dolayı hastanenin doğum merkezinin giriş ve karşılama alanını tasarlaması için Londralı tasarımcı Adam Nathanial Furman ile görüşülmüş.

Furman, girişleri ve resepsiyon alanını canlandırmak için imzası haline gelen renk ve desen kullanımı ile daha neşeli bir ruh hali yaratırken, bina içinde dolaşan insanları da bu renk ve desenlerle kolay yön bulabilmelerini sağlıyor.

Tasarımcı, bu çalışmasıyla, belirli duvar alanlarından tuvaller oluşturma ve tüm yüzeyleri sanat eserine dönüştürme fikrini geliştirmiştir. Tasarımının doğum ve yeniden doğuş temasına ve baharın sevinciyle ilişkilendirilen rengârenk floranın ortaya çıkmasına dayandığını açıklamıştır.

Furman'ın kiremitli duvarlar yerine yaptığı bu tasarım, güneş ışınlarını ve çiçek açan yaprakları çağrıştıran şekiller içeriyor. Giriş alanını, renk ve desen patlamalarıyla çerçevelerken, büyük beyaz avlunun da öne çıkmasına yardımcı oluyor.

İletişim