AKDO- Mermer, Mozaik ve Lamine Doğal Taş | Gökyüzü Renginde Mermerler

Blog

Gökyüzü Renginde Mermerler

Céline flagship Miami store by Valerio Olgiati

Gökyüzünün Maviliğinde Mermerler

İsviçreli mimar Valerio Olgiati tarafından tasarlanan ünlü moda markalarından Céline'ın Miami’deki mağazası, gökyüzü mavisindeki mermerler ve piramidal formların oluşturulduğu bir iç mekân ile ziyaretçilerini ağırlıyor.

Céline flagship Miami store by Valerio Olgiati

İki katlı mağaza Şehrin önemli tasarımcı isimlerinin yer aldığı caddesinde konumlanan iki katlı mağazada, mermerin benzersiz mavi- yeşil patinası ile ‘‘iç dünyamızdaki hayallerin ötesinde’’ bir mekan yaratılmak istenmiştir.  

Céline flagship Miami store by Valerio Olgiati

 

Valerio Olgiati, mağazanın zemin katına girildiğinde iki adet piramit şeklindeki form yaratarak ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi başarıyor.  Mermer piramitlerden ilki, eğimli bir merdiveni işaret ederek ziyaretçileri alt kata yönlendirirken, diğeri dilin bütünlüğünü sağlayarak doğrudan bir beton sütunun üst kısmını kaplamaktadır.

Céline flagship Miami store by Valerio Olgiati

 

Ayakkabı ve çantaları sergilemek için kalın mermer levhalar kullanılarak tasarlanan standlar, pürüzsüz ve pastel bir arka plan oluşturmak için idealdir, giyim eşyaları ise basit korkuluklara duvarlara asılmıştır.

Mermerin gökyüzünü andıran mavisi ile betonun mütevazi grisi ile uyum içinde kurgulanan bu iç mekan, mağazada sergilenen ürünlerin öne çıkmasını sağlamıştır.

İletişim