AKDO- Mermer, Mozaik ve Lamine Doğal Taş | Volkan Külleriyle Sırlanmak

Blog

Volkan Külleriyle Sırlanmak

Amsterdam merkezli ikili Formafantasma ve mimari malzeme markası Dzek, bu tamamen 1970’lere ait olması istenen yüzeyli fayans koleksiyonunu sırlamak için İtalya'daki Etna Dağı'ndan volkanik kül topladı.

Dikdörgen şeklinde ve sarı-kahverengi tonlara sahip, volkanik küllerle sırlanan tasarım, 9 - 14 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Milano tasarım haftasında sergilendi.

Tasarımcılar,tasarımı;

"Genel olarak çalışmalarımızda asla retro değiliz, ancak bu tasarım yeni ortaya çıktı ve tamamen 1970'lere ait, kesinlikle onlarca yıl önceden söz ediyor" diye tanımlıyor. Hem iç hem de dış yüzeyler için uygun olan karolar iki boyutta ve beş farklı volkanik külle sırlanmış seçenekler sunuyor.

Tasarımcılar neredeyse iki yılını, porselen karo, kül cilası, ateşleme sıcaklığı ve ateşleme işlemi sırasında parçaların çatlamasını veya patlamasını önleme yönteminin tam dengesini inceleyerek geçirdiler.

Koleksiyondaki ürünlerin tamamı, Milano'da sergilendi.

İki marka ürünlerini, çinili duvar panelleri, basamaklar, raflar, sütunlar ve alçak banklar ve ayrıca girintili kiremitli kuyruğu olan duvara monte edilmiş bloklar olarak sundu.

İletişim