AKDO- Mermer, Mozaik ve Lamine Doğal Taş | Yaşam Alanlarını Birleştiren Mermer

Blog

Yaşam Alanlarını Birleştiren Mermer

Yaşam Alanlarını Birleştiren Mermer

Marcante-Testa tasarım stüdyosu tarafından elden geçirilen bu Milano apartman dairesinde yeşil ve gri mermerden damarlı plakalar, yaşam alanlarını görsel olarak birbirine bağlamaya yardımcı oluyor.

Daha önce "tipik bir burjuva evi" olarak tanımlanan Teorema Milanese, Torino merkezli Marcante-Testa tarafından zengin bir malzeme ve renk karışımına sahip olacak şekilde yeniden tasarlandı.

Stüdyo dairenin klasik düzenini korumaya hevesliydi ve bu nedenle önemli bir yapısal değişiklik yapmaya karar verdi - açık plan bir oturma ve yemek odası oluşturmak için bir bölme duvarı yıkıldı.

Açık gri cipollino tirreno mermeri, heykelsi koltuklar, haki-yeşil deri kanepe ve büyük boy bir zemin lambası ile donatılmış oturma alanında bir "halı" oluyor.

Mermer ayrıca, aşağıdaki ağaçlarla çevrili bulvara bakan dev bir pencere çerçevesi oluşturmak için duvarın ve tavanın bir kısmını uzatıyor.

Daha sonra koyu yeşil verde alpi mermeri, oval, ahşap bir masa ile ortalanmış odanın diğer yarısının tabanını ve yan sehpasını kaplar.

Bordo çizgili salomé mermeri, siyah musluk bataryaları ile birlikte banyodaki lavaboyu öne çıkaran bir işlev görüyor.

Bu arada, mutfakta, deniz yeşili dolaplar, bitişik kahvaltı köşesinde görünen geometrik yer karolarını tamamlıyor. Yaprak desenli koyu sarı duvar kağıdı yukarıdaki tavandan geçiyor.

İletişim